Teknik Yapı

Sosyal Sorumluluk

Anasayfa    Kurumsal    Sosyal Sorumluluk

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Teknik Yapı, sadece proje gerçekleştirdiği bölgelerin sosyoekonomik kalkınmasına destek vermiyor aynı zamanda Sosyal Sorumluluk Projelerini kültür, sanat, spor ve eğitim konusundaki çeşitli girişimleriyle destekliyor. Teknik Yapı bu kapsamda düzenlediği gerçekleştirdiği sanat aktiviteleri, inşa ettiği okul, spor salonları, cami ve üniversite öğrencilerine sunduğu deneyimlerle kurumsal sosyal sorumluluğunu yerine getiriyor. Teknik Yapı’nın Kurumsal Sosyal Sorumluluğunun temelinde Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ın ‘borç ödeme’ sözü yatıyor. Üniversite yıllarında kendisinin eğitimine destek veren büyüklerini feyz alan Nazmi Durbakayım, sahip olduğu deneyim, bilgi ve olanakları bulunduğu çevre ve toplumla paylaşmayı sosyal bir sorumluluk olarak görüyor.


Eğitim

Teknik Yapı, İstanbul Valisi Muammer Güler önderliğinde başlatılan “Eğitime % 100 Destek” kampanyasına ilk harcı koyanlar arasında yer aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü M. Ata Özer’in gayretleri, Belediye Başkanları ve Kaymakamların desteği ile yürütülen kampanyaya Uplife Park projesinin gerçekleştirileceği arsanın bir bölümünü bağışlayan Teknik Yapı, ayrıca aynı arsa üzerinde 24 derslikli bir lise yaptı. Teknik Yapı Kartal’da 26.000 metrekarelik arsa üzerinde gerçekleştirilecek 567 dairelik Uplife Park projesinin 5.628 metrekarelik kısmını maliye hazinesine bağışladı. Teknik Yapı ayrıca bağışladığı arsa üzerine de 24 derslikli bir lise binası ve kapalı spor salonu inşa etti. Gerçekleştirilen bağış tutarı, arsa bedeli dâhil 11 milyon YTL civarında oldu.


Sanat

Teknik Yapı sponsorluğunda ve Lüksemburg Türk Kültür Derneği'nin katkılarıyla gerçekleşen serginin bu yılki tekrarı 11 Eylül - 11 Ekim tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Yapı sektörüne yeni bir bakış açısı getiren Teknik Yapı, sanata verdiği destekle sanat ve kültür yaşamına da katkıda bulunmaya devam ediyor. 6 Türk ve 7 Lüksemburglu farklı sanat dallarındaki sanatçıların yine çok farklı tatlarda büyük bir görsel şölenine ev sahipliği yaptı.Teknik Yapı Kadıköy CKM’ de düzenlediği ‘Dünya Başkenti İstanbul’ temalı Tuluyhan Uğurlu konseri ile İstanbullularla sanatı paylaştı.

 

 

Kültür ve sanata desteğini sürdüren Teknik Yapı, Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlediği geçmişten geleceğe ‘Dünya Başkenti İstanbul’ temalı ‘Tuluyhan Uğurlu Konseri’ ile İstanbulluları kültür ve sanatla buluşturdu. Teknik Yapı, sanata verdiği destekle İstanbul'un kültür yaşamına da katkıda bulundu. Geçmişten günümüze kadar gelen değerleri korumayı misyon edinen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım açış konuşmasında konuklara “Sanatı paylaşmak üzere buradayız” dedi. Türkiye’nin birçok bölgesinde ve Bağdat Caddesi’nde önemli projelere imza attıklarını ve yapıları birer sanat eseri olarak inşa ettiklerini belirten Nazmi Durbakayım, sanat gösterileri sürdüreceklerini söyledi.

3 Nisan- 31 Aralık 2009 tarihleri arasındaki Haydarpaşa Lisesi 75. yıl etkinlikleri kapsamında spordan sanata, kültür etkinliklerinden sosyal aktivitelere birçok organizasyon gerçekleştirildi. Derneğin kuruluşunun 75. yılına denk gelen etkinliklerde eski mezunların deneyimlerini paylaşacağı birçok faaliyet yer aldı. Etkinliklerin bazılarının gençlerin sanat ve kültür aktivitelerini teşvik edici özellikler taşıdığını vurgu yapan Nazmi Durbakayım, ‘kısa film yarışması’, resim ve fotoğraf yarışması’, ‘İstanbul konulu kültürel yarışma’ gibi organizasyonların ilgi çekeceğini belirti. Eski mezunlardan Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım da mezun olduğu okula borcunu sosyal aktivitelere destek vermek ve Haydarpaşa Lisesi Mezunlar Derneği’nde aktif görev alarak ödemeye çalıştığını belirtti.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Nazmi Durbakayım’ın yaptığı İstanbul İnşaatçılar Derneği İNDER’in, Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği ‘Yetki Belgeli Usta Eğitim Programı’nın 15 Şubat’ta başlayacağı açıklandı. İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin (İNDER) ‘Yetki Belgeli Usta Eğitim Programı’ 15 Şubat’ta başlıyor. 16 Aralık 2010 tarihinde resmi gazetede yayımlanan, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe giren yönetmelik gereği müteahhitlerin şantiyelerinde yetki belgeli usta çalıştırmaları zorunlu hale geldi. Bu zorunlulukla ortaya çıkan eğitim programı açığını kapatmak için ilk adımı ise İNDER attı. İNDER’in Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi ile imzaladığı protokol sonucunda düzenlediği ‘Yetki Belgeli Usta Eğitim Programı’ 26 Ocak’ta düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

 

 

Bilgilendirme

Bu formda verdiğim bilgilerimin, Teknik Yapı ve bağlı diğer şirketleri tarafından her türlü pazarlama faaliyetleri, kampanyaları, reklamları ve iletişim çalışmaları uygulamalarında kullanılmasına izin veriyorum.

Okudum anladım.