Teknik Yapı

Tarihçe

Anasayfa    Kurumsal    Tarihçe

Önemli Kilometre Taşları

Nazmi Durbakayım’ın 1974 yılında genç bir mühendis olarak inşaat dünyasına tek başına attığı adım, aynı zamanda bugünkü TEKNİK YAPI’nın başlangıcı idi. Teknik Yapı, Nazmi Durbakayım liderliğinde bütün takım arkadaşlarıyla ilk günkü heyecan ve hırsla, birlikteliğin ve aklı kullanmanın avantajı ile yoluna devam ediyor.

Bugüne kadar inşaat sektörünün muhtelif branşlarında altı milyon metrekarenin üzerinde imalat yapıldı. İleri teknolojileri takip eden Teknik Yapı, üniversitelerimizin değerli öğretim görevlileri ile işbirliği sayesinde sektöründe farklı bir konuma geldi.

Araştırmacı ve yenilikçi ruhumuz, yapmış olduğumuz gerek sanayi yapılarında, gerekse konut inşaatlarında farklılığımızı ortaya çıkarmıştır. Daima yapmış olduğumuz işin arkasında olmamız ve müşteri memnuniyetini sağlamamız TEKNİK YAPI’yı bu günlere taşımıştır.

Planlarımız uzun vadeli yapıyoruz ve yarattığımız değerlerin farkındayız. Bundandır ki, TEKNİK YAPI, UPHILL Court Projeleri dahil olmak üzere, bu güne kadar yarattığı konseptler ile kendi projelendirdiği onlarca fabrika ve yüzlerce bina inşaatında kendine has çizgisini daima yansıtmıştır.

 • Kadıköy'de Başladı

  Kadıköy’de dekorasyon ve apartman inşaatı ile başlayan sektör deneyimi, ürün ve hizmetteki kaliteye bağlı olarak Nazmi Durbakayım ismini bilinir hale getirdi. Tek apartman inşaatı site ve fabrika inşaatlarına dönüştü.

 • Bağdat Caddesi

  Teknik Yapı ismi güçlenerek Kadıköy’ün en bilinir markası haline geldi. Toplu konut projelerinin hacimleri yüzlerce daireye ulaştı. Bağdat Caddesi'nin hemen hemen her sokağında Teknik Yapı markası taşıyan apartmanlar yükseldi.

 • İlham Kaynağı

  Villa projelerinin öne çıktığı bu dönemde saygın kişi ve kurumlara, sektöre ilham kaynağı olan kaliteli üretimler yapılmış, mevcut deneyim ve birikim ise daha da güçlendirilerek, büyük projeler için ciddi bir hazırlığın sonuna gelinmiştir.

 • Hasılat Paylaşım Modeli

  TOKİ ve Emlak Konut GYO öncülüğünde geliştirilen Hasılat Paylaşım modeli, Teknik Yapı markasının kalitesini binlerce konut sahibine ulaşmasında köprü oldu. Türkiye’de gerçekleştirilen ve sayıları binlerle ifade edilen projelerimiz 2004 yılında start aldı.

 • Kartal Bölgesi

  Binlerce konutu kapsayan proje deneyimini Sivil Kentsel Dönüşüm kapsamına alan Teknik Yapı, Kartal bölgesinde başlayan projelerine başladı. Projelere çevresel ve ekonomik katkılarda bulunan ve Avrupa’nın en büyük GRC fabrikası Betofiber kuruldu.

 • Sivil Kentsel Dönüşüm

  Bağdat Caddesi projesi ihmal edilmeden bölgesel sivil dönüşüm Kartal, Maltepe, Sancaktepe’ye yayıldı. Projelerin her biri kendi alanında satış rekoru kırdı ve her biri daha tamamlanmadan barındırdığı tüm daireler satılma başarısı gösterdi.

 • Finans Merkezi

  Ataşehir’den başlayan devasa proje maratonunda ilk tur tamamlandı ve Finans Merkezi olarak lanse edilen bölgeye tekrar dönen Teknik Yapı, iki dev projesi ile kendini tekrar gösterdi.

 • En Büyük Proje

  Türkiye'de tek firma tarafından ve tek seferde yapılan en büyük proje Evora İstanbul projesi başladı. 5 bin konutu kapsayan proje; kalite, satış ve konsept konularında üst üste başarılara imza attı.

 • Farklı İldeki İlk Proje

  İstanbul’un ses getiren projelerinin mimarı Teknik Yapı’dan Denizli’nin yeni simgesi olacak bir yaşam merkezi.

 • Deluxia Business A+ Ofisler

  Teknik Yapı, adından her zaman söz ettiren yapılardan bir diğerine Deluxia Park Business ile imza atıyor.

 • Yeni Bir Up, Yeni Bir Efsane

  Teknik Yapı’nın yüksek kalite standartları, yenilikçi mimari çizgileriyle adından büyük övgüyle söz ettiren ve satışları hızla tamamlanan UP serisi, şimdi yeni halkasıyla büyük bir heyecana daha kapı aralıyor.

Bilgilendirme

Bu formda verdiğim bilgilerimin, Teknik Yapı ve bağlı diğer şirketleri tarafından her türlü pazarlama faaliyetleri, kampanyaları, reklamları ve iletişim çalışmaları uygulamalarında kullanılmasına izin veriyorum.

Okudum anladım.