Teknik Yapı

Denizli’nin Ödüllü Kültür Merkezi Açıldı

Anasayfa    Medya    Denizli’nin Ödüllü Kültür Merkezi Açıldı
2.9.2018

Denizli’nin Ödüllü Kültür Merkezi Açıldı

Teknik Yapı tarafından inşa edilen ve “En iyi Sosyo-Kültürel projesi” ödülünü alan “Denizli Kültür Merkezi”, 35 milyon liralık bir yatırım sonucunda görkemli bir açılışla hizmete girdi

Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşılıoğlu, Emlak Konut Genel Müdür Yardımcısı Sinan Ayoğlu, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Merkez Efendi Belediyesi bünyesinde hizmet verecek olan ve 35 milyon liralık yatırımla gerçekleştirilen Denizli Kültür Merkezi’nin açılışında hazır bulundular.

Kültür Merkezi’nin açılışında konuşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Denizli’ye yakışan bir eser inşa etmekten gurur duyduğunu vurguladı. Dünyanın en güzel doğa harikalarından birine sahip Denizli’nin aynı zamanda kültürel zenginlik açısından da dünya tarihi sayfalarında önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Durbakayım “Bu güzide şehrimiz aynı zamanda Sosyo-Kültürel gelişmişlik açısından parmakla gösterilen en güzel örneklerden biridir. Teknik Yapı olarak bu özel ve güzel şehrimizdeki kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak bir eser kazandırmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye’nin maddi ve manevi desteği

Teknik Yapı’nın, Emlak Konut GYO güvencesi altında 2016 yılında Evora Denizli’ye başlarken proje kapsamında yaklaşık 5 bin metrekarelik bir sosyal tesis yapmayı taahhüt ettiğini hatırlatan Başkan Nazmi Durbakayım “Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Subaşıoğlu’nun maddi ve manevi destekleri hep yanımızda oldu. Başkanımızın telkini ve teşviki ile 5 bin metrekarelik sosyal tesis inşaatını 16 bin metrekareye çıkardık. Çünkü Denizli ve güzide Denizli halkı bunu hak ediyor” açıklamasında bulundu.

Konuşmasına “KÜLTÜR MERKEZİ’nin yapılması talimatını bizlere veren Bakanımız Sayın Murat KURUM’a da buradan böyle bir eseri inşa etmemize vesile oldukları için şükranlarımızı sunarız” şeklinde devam eden Nazmi Durbakayım, sosyal sorumluluk kapsamında ödül sahibi olan projenin içinde yapılacak etkinlikler ile daha nice ödüller kazanacağına inancı olduğunun altını çizdi.

Her Detayı Düşünülen Bir Merkez

Emlak Konut GYO güvencesiyle Teknik Yapı’nın sosyal sorumluluk çerçevesinde yapımına başladığı Kültür Merkezi, Denizli’nin modern ve prestijli konut ve ticaret alanlarının hemen yanında yer alıyor. Modern bir bakış açısı ile tasarlanan proje, kabuklarla kütlesel geometri tasarıma ve net hatlara sahip. Birden çok fonksiyona aynı anda hizmet edebilen proje, aynı zamanda kompleks bir yapı olarak ele alınarak bütün mekanların birlikte kullanılabilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı.

Nüfusu giderek artan Denizli’de önemli bir ihtiyaca çok konforlu ve disiplinli bir şekilde cevap verecek olan Kültür Merkezi, ayrıca çok amaçlı salonda kültürel birçok etkinlik, sinema, tiyatro, konferans, tanıtım, toplantı, seminer, gösteri, konser gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek.

Projede, arazi eğiminden de faydalanılarak 3 farklı ana giriş noktası bulunuyor. Bu sayede 3 salon da birbirinden bağımsız ve aynı anda hizmet verebiliyor. Aynı zamanda, iç mekandaki fonksiyonel bağlantılar sayesinde 3 salon da birlikte kullanılabiliyor.

Projede, 1 adet 500 kişilik tüm gereksinimlere cevap verebilen nikah salonu, 1 adet 703 kişilik tiyatro, konferans, nikah gibi toplantılara hizmet verebilen çok amaçlı salon yer alırken önünde yaklaşık 1000 m²’lik merasim alanı yer alıyor. Aynı anda 3 nikah salonu ve çok amaçlı salonların hizmet verdiği Kültür Merkezi’nde ayrıca VIP bölümü, salon, çalışma odaları ile 222’si kapalı, 28’si açık olmak üzere 250 araçlık otopark mevcut. Söz konusu alanları destekleyen kafeteryalar ile bay-bayan mescit yer alıyor. Toplam 8 dönüm arsa üzerinde yükselen Kültür Merkezi’nin etrafında 3,8 dönümlük alan peyzaja ayrıldı.

Bilgilendirme

Bu formda verdiğim bilgilerimin, Teknik Yapı ve bağlı diğer şirketleri tarafından her türlü pazarlama faaliyetleri, kampanyaları, reklamları ve iletişim çalışmaları uygulamalarında kullanılmasına izin veriyorum.

Okudum anladım.