Teknik Yapı

En Büyük Ödül Sosyal Sorumluluk Projesine

Anasayfa    Medya    En Büyük Ödül Sosyal Sorumluluk Projesine
28.11.2017

 

Teknik Yapı, önce Denizli halkının teveccühünü, ardından sektörün ödülünü aldı

En Büyük Ödül Sosyal Sorumluluk Projesine

Denizli Merkez Efendi Belediyesi bünyesinde yaklaşık 8 dönüm arazi üzerine projelendirilen Denizli Kültür Merkezi projesi, Sign of the City Awards yarışmasında En iyi Sosyo-Kültürel projesi ödülünü aldı.

Proje geliştirdiği bölgelerin ekonomik ve sosyal gelişiminde katkıda bulunmayı misyon haline getiren Teknik Yapı’nın bu girişimi, Denizli halkının teveccühlerini kazanmasının yanı sıra Türkiye’nin en önemli ödülünü de aldı. Teknik Yapı’nın sosyal sorumluluk çerçevesinde yapımına başladığı Kültür Merkezi, Denizli’nin modern ve prestijli konut ve ticaret alanlarının hemen yanında yer alıyor. Modern bir bakış açısı ile tasarlanan proje, kabuklarla kütlesel geometri tasarıma ve net hatlara sahip. Birden çok fonksiyona aynı anda hizmet edebilen proje, aynı zamanda kompleks bir yapı olarak ele alınarak bütün mekanların birlikte kullanılabilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı.

Nüfusu giderek artan Denizli’de önemli bir ihtiyaca çok konforlu ve disiplinli bir şekilde cevap verecek olan Kültür Merkezi, ayrıca çok amaçlı salonda kültürel birçok etkinlik, sinema, tiyatro, konferans, tanıtım, toplantı, seminer, gösteri, konser gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek.

Projede, arazi eğiminden de faydalanılarak 3 farklı ana giriş noktası bulunuyor. Bu sayede 3 salon da birbirinden bağımsız ve aynı anda hizmet verebiliyor. Aynı zamanda, iç mekandaki fonksiyonel bağlantılar sayesinde 3 salon da birlikte kullanılabiliyor.

Projede, 1 adet 500 kişilik tüm gereksinimlere cevap verebilen nikah salonu, 1 adet 703 kişilik tiyatro, konferans, nikah gibi toplantılara hizmet verebilen çok amaçlı salon yer alıyor. Nikah salonu önünde yaklaşık 1000 m²’lik merasim alanı bulunurken. Aynı anda 4 nikah salonu ve çok amaçlı salonlar hizmet verebiliyor. Merkezde ayrıca VIP bölümü, salon, çalışma odaları ile 222’si kapalı, 28’si açık olmak üzere 250 araçlık otopark mevcut. Söz konusu alanları destekleyen kafeteryalar ile bay-bayan mescit yer alıyor.

Toplam 8 dönüm arsa üzerinde yükselen Kültür Merkezi’nin etrafında 3,8 dönümlük alan peyzaja ayrıldı. Projenin 2018’in ilk yarısında bitirilmesi planlanıyor.