Teknik Yapı

Evora Denizli’ye 2 Büyük Ödül

Anasayfa    Medya    Evora Denizli’ye 2 Büyük Ödül
28.11.2017

 

EVORA DENİZLİ'YE 2 BÜYÜK ÖDÜL 

Denizli'nin yükselen değeri Evora Denizli projemize Sign of The City Awards'ta  En İyi Rezidans ve En İyi Sosyo-Kültürel Yapı ödüllerini kazanmanın gururunu yaşıyoruz.

Mimarisinde insanı esas alan,  konfor ve yaşam kalitesinden ödün vermeden tasarlanan Evora Denizli, yüksek kalitedeki konutları, sosyal alanları ve ticari üniteleri ile yaşama değer katacak nitelikli bir projedir.

Emlak Konut GYO güvencesi ve Teknik Yapı kalitesiyle inşa edilen Evora Denizli projesinde yer alan Evora Rezidans, Sign of the City Awards organizasyonunun “En iyi Rezidans” ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin birbirinden seçkin ve kaliteli rezidans projeleriyle birlikte podyuma çıkan proje, yine Türkiye’nin seçkin müteahhit, akademisyen ve mimarlarından oluşan jürinin oy çokluğuyla bu elit ödüle layık görüldü.

Denizli Merkez Efendi Belediyesi bünyesinde yaklaşık 8 dönüm arazi üzerine projelendirilen Denizli Kültür Merkezi projesi, Sign of the City Awards yarışmasında En iyi Sosyo-Kültürel projesi ödülünü aldı.

Proje geliştirdiği bölgelerin ekonomik ve sosyal gelişiminde katkıda bulunmayı misyon haline getiren Teknik Yapı’nın bu girişimi, Denizli halkının teveccühlerini kazanmasının yanı sıra Türkiye’nin en önemli ödülünü de aldı. Teknik Yapı’nın sosyal sorumluluk çerçevesinde yapımına başladığı Kültür Merkezi, Denizli’nin modern ve prestijli konut ve ticaret alanlarının hemen yanında yer alıyor. Modern bir bakış açısı ile tasarlanan proje, kabuklarla kütlesel geometri tasarıma ve net hatlara sahip. Birden çok fonksiyona aynı anda hizmet edebilen proje, aynı zamanda kompleks bir yapı olarak ele alınarak bütün mekanların birlikte kullanılabilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı.